Wpis

wtorek, 18 grudnia 2012

FC Barcelona przedłuża kontrakty - Messi dostał podwyżkę

FC Barcelona robi co może aby nikt nawet nie pomyślał o kupnie największych gwiazd z Camp Nou. Podwyżkę dostał ten, który zabrał nam emocję i rywalizację w La Liga - Lionel Messi.

Jak można było się spodziewać największą ofertę wśród najmniejszych dostał ten największy - Lionel Messi. Argentyńczyk ciągnie za głowę Blaugranę, a ta głównie dzięki jego grze tak dobrze rozpoczęła sezon. Messi związał się z Barceloną kontraktem do czerwca 2018 roku, podniosły się też jego zarobki.

Nowy kontrakt będzie gwarantował Argentyńczykowi coroczny wzrost gaży, aż do kwoty 15 milionów euro. Suma wyjściowa na każdy kolejny sezon ma być równa tej z poprzedniego, powiększonej o wpływy z premii. Gdy kontrakt Argentyńczyka sięgnie wspomnianej kwoty, piłkarz będzie mógł liczyć na pieniądze z premii.

9 punktów przewagi nad Atletico 13 nad Realem - nokaut po 16 kolejkach - Diego Simeone powiedział, że Barcelona gra we własnej lidze, Jose Mourinho złożył broń i rezygnuje z walki o mistrzostwo Hiszpanii.

W Champions League i La Liga Messi rozegrał jak do tej pory 22 mecze, w których zdobył 30 bramek, nic więc dziwnego, że cały piłkarski świat wstrzymał oddech po tym jak fenomenalny Argentyńczyk upadł na murawę Camp Nou po starciu z bramkarzem Benfiki.

Messi opuścił boisko na noszach, a już w kolejnym spotkaniu wybiegł na boisko - szkoda. Może gdyby Artur bardziej się postarał i dał odpocząć Pchełce do końca rundy jesiennej - to od początku rozgrywek w rundzie rewanżowej cieszyli byśmy się wielką rywalizacją o mistrzostwo Hiszpanii, a tak Messi zamiata po kolei wszystkich, a przez to Primera Division staje się nudna.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
warqula
Czas publikacji:
wtorek, 18 grudnia 2012 17:55

Polecane wpisy